Za ponad 3,5 mln zł powstaną 44 place zabaw

Ponad 3,6 mln zł zostało rozdysponowane między 58 szkół z województwa śląskiego w szóstej, ostatniej edycji rządowego programu „Radosna szkoła” – poinformował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Powstaną m.in. 44 place zabaw.

O pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych, na budowę lub modernizację szkolnych placów zabaw ubiegały się 62 szkoły z województwa śląskiego. Dotacje przyznano 58 szkołom na łączną kwotę ponad 3,6 mln zł. Z tej puli ponad 3,5 mln zł rozdysponowano na budowę 44 placów zabaw.

Program jest realizowany od 2009 roku. Dotąd – jak poinformowała Agnieszka Borek z wydziału współpracy i rozwoju Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – powstało około 320 szkolnych placów zabaw, a około 1150 szkół otrzymało dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych. Najwięcej wniosków o wsparcie w ramach programu „Radosna szkoła” złożyły szkoły z Katowic, Sosnowca, Zabrza, Gliwic i Częstochowy.

Borek nie wyklucza, że odbędzie się nabór dodatkowy do programu. Decyzja zapadnie po rozstrzygnięciu procedur przetargowych na budowę placów zabaw.

Źródło: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,15574424,Za_ponad_3_5_mln_zl_powstana_44_place_zabaw.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s