Newsy rowerowe

1. Wydział Rozwoju Miasta odniósł się do uwag dot. budowy ścieżek rowerowych w ul. Chorzowskiej, Brackiej i Gliwickiej. Koncepcję inwestycji, wniesione uwagi, oraz odpowiedź Miasta można zobaczyć w tym temacie. Zachęcam do wzięcia udziału w dyskusji i wyrażenia swojego zdania nt. śluz rowerowych, których urzędnicy nie chcą uwzględnić z powodu „dużego natężenia ruchu samochodowego” i „bezpieczeństwa”, mimo, że śluzy służą właśnie bezpieczeństwu, a uchwalona Polityka Rowerowa każe dawać priorytet ruchowi rowerowemu.

2. Po blisko dwudziestu miesiącach pracy zespołu ds. polityki rowerowej, dokument, który był celem jego powołania został przyjęty 26 lutego przez katowickich radnych. Teraz pozostaje tylko jego wdrożenie. Jakie Waszym zdaniem powinny być kolejne cele tego zespołu? Dokument jest dostępny na stronie rowerowe.katowice.pl, tam też można wpisywać swoje propozycje.

3. Konsultacje: Jaka infrastruktura rowerowa potrzebna jest na ul. Sokolskiej?
Katowicki magistrat przekazał nam wstępny projekt przebudowy ul. Sokolskiej w Katowicach. Mieszkańcy już od dłuższego czasu prosili urzędników o uwzględnienie infrastruktury rowerowej w ciągu tej drogi. Ich wnioski zostały zawarte w przedstawianym projekcie. Dalsze szczegóły na stronie rowerowe.katowice.pl. Projekt można obejrzeć i oceniać tutaj.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Przestrzeń publiczna, Społeczeństwo i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Newsy rowerowe

  1. Pingback: Lepsze Katowice

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s