Tak już jesienią ma wyglądać katowicki rynek po przebudowie [WIZUALIZACJE]

Na nowych wizualizacjach katowickiego rynku widać przede wszystkim tzw. plac Kwiatowy, czyli teren pomiędzy Domem Prasy a torami tramwajowymi wzdłuż domu handlowego Zenit.

Centralną część placu nieco podwyższono. Na wyłożonej granitowymi płytami nawierzchni ustawiono duże betonowe donice i ławki oraz zasadzono całkiem sporą ilość ozdobnych drzew.

Na wizualizacjach zieleni jest dużo także dzięki temu, że roślinami mają być obsadzone ściany pawilonów, które zostaną postawione na rynku. Z projektu wynika, że w dwóch pawilonach mają być stacje transformatorowe, w pozostałych dziewięciu punkty handlowe oraz gastronomiczne. W tej części rynku mają się też pojawić fontanny.

Wiadomo też, jak mogłaby wyglądać pozostała część rynku, choć urząd miasta jeszcze ostatecznych projektów nie pokazał: przedpole domu handlowego Skarbek pozostanie puste. Mają się tu pojawić jedynie nowe ławki, stoją już słupy kolejnych lamp. Padła też propozycja zbudowania na osi ul. Mickiewicza i Teatralnej niewielkiego pawilonu, w którym mogłyby działać np. kawiarnie.

W dalszej części rynku (w okolicy gmachu ING Banku Śląskiego) ma pojawić się sporo drzew, tak by to miejsce przypominało park. Stąd też zapewne pomysł ustawienia wzdłuż sztucznego koryta Rawy (będą to niewielkie płytkie baseny wypełnione wodą) leżaków i wygodnych siedzisk, a w pobliżu siłowni pod chmurką.

– Ostateczny wygląd okolic Skarbka i początkowej części dzisiejszej al. Korfantego może się jednak jeszcze zmienić. Potwierdzam jednak, że zależy nam, aby główne prace przy przebudowie rynku zakończyły się we wrześniu. Mamy nadzieją, że uda nam się dotrzymać tego terminu – mówi Jakub Jarząbek, rzecznik Urzędu Miasta w Katowicach.

Katowice Rynek - wizualizacje 09 08-2 06-2 05 04 03 02 01
Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s