Katowice szukają inwestorów na rynek na targach w Cannes

Katowice zaprezentowały swoją ofertę inwestycyjną na międzynarodowych targach nieruchomości w Cannes. Samorząd liczy na inwestorów, którzy mogliby prowadzić działalność w przebudowywanym centrum miasta, w rejonie rynku i ronda.

Międzynarodowe targi nieruchomości są obok monachijskich Expo Real największą tego typu imprezą w Europie. Katowice brały udział w poprzednich edycjach tej imprezy, czego efektem są istniejące już w centrum Katowic hotel Angelo i biurowiec Katowice Business Point.

Teraz samorząd Katowic pokazywał przede wszystkim trwającą przebudowę w centrum w tzw. strefie Rondo-Rynek, mającą się zakończyć jesienią 2014 roku. Pozostałe – również prezentowane w Cannes – elementy oferty Katowic to tereny pod zabudowę mieszkaniową i usługową oraz grunty pod działalność produkcyjną, składy i magazyny.

Przedstawiciele Katowic w środę odebrali wyróżnienia za wysokie pozycje w rankingach przyciągania inwestycji fDi Magazine. Miasto wygrało m.in. ranking miast Europy Wschodniej, które uwzględniają strategię przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich. W podobnym rankingu obejmującym miasta w całej Europie Katowice zajęły drugie miejsce, a także trzecie miejsce w ogólnym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej miast Europy Wschodniej.

– Ten ranking zostanie zauważony na świecie przez potencjalnych inwestorów i wiodące firmy doradcze. Cenimy sobie wartość prognostyczną rankingów fDi. Już w edycji sprzed dwóch lat zostaliśmy wysoko ocenieni. Jeśli teraz jesteśmy klasyfikowani na 9. miejscu w Europie wśród dużych miast pod względem atrakcyjności inwestycyjnej, można spodziewać się napływu dużej liczy inwestycji w kolejnych latach – mówi Mateusz Skowroński, szef katowickiego Biura Obsługi Inwestorów Strategicznych.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Inwestycje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s