Smog zatrzymał pół Paryża. We wtorek drugie pół

Po raz pierwszy od 17 lat francuskie władze wprowadziły ograniczenia w ruchu samochodowym w stolicy. W poniedziałek jeżdżą ci z nieparzystymi numerami rejestracyjnymi, we wtorek na ulice mogą wyjechać ci, którzy mają tablice „parzyste”. Choć transportem publicznym można jeździć za darmo, ludzie są wściekli.

Jacques o szóstej rano został zatrzymany na ulicy już po raz drugi. – Mam w bagażniku komputer, który waży 10 kg, śpieszę się na pociąg do Luksemburga, przecież nie będę go targał na własnych rękach – tłumaczył policjantom, którzy ostatecznie go puścili bez mandatu. Ale wielu paryżan nie miało tyle szczęścia. 700 dodatkowych policjantów od wczesnego rana sprawdzało tablice rejestracyjne samochodów i motocykli w Paryżu i sąsiadujących z nim departamentach. Do poniedziałkowego popołudnia zatrzymali blisko 4 tys. kierowców w pojazdach z niewłaściwymi tablicami rejestracyjnymi. Mandat to 22 euro.

Czytaj dalej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Komunikacja samochodowa, Komunikacja zbiorowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s