Zamiast obskurnego dworca PKS Katowice zyskają hotel

Władze Katowic chcą zbudować nowy dworzec autobusowy na ul. Sądowej. To oznacza, że stary dworzec PKS nie będzie już potrzebny. Jego właściciel nie wyklucza budowy w tym miejscu hotelu.

Dworzec PKS-u przy ul. Piotra Skargi w centrum Katowic nie jest dziś powodem do dumy. Stary, obity blachą falistą pawilon i perony dla pasażerów najlepsze czasy mają już dawno za sobą. Właścicielem dworca i całego PKS Katowice jest firma GC Investment, która zajmuje się m.in. budową mieszkań, biur i sklepów.

Michał Goli, prezes spółki, przyznaje, że chce przebudować dworzec. Urząd Miasta już wydał firmie tzw. warunki zabudowy, które pozwolą na postawienie w tym miejscu nowego budynku handlowo-biurowego. Jego część wciąż miałaby służyć jako dworzec, obok ma też powstać parking dla autobusów i podróżnych.

– Jesteśmy w kontakcie z miastem i szukamy współinwestora. Zależy nam na tym, by to miejsce było godne dla Katowic. Pytanie jednak, czy wciąż musi tu być dworzec? – zastanawia się Michał Goli.

O co chodzi? Katowice planują budowę za unijne pieniądze dużego dworca autobusowego przy ul. Sądowej. Ma tu powstać ogromne centrum przesiadkowe z zadaszonym peronem (na wiele stanowisk autobusów miejskich, regionalnych i międzynarodowych) i poczekalnia. Wstępną koncepcję już przygotowała pracownia Medusa Group.

– Jeśli tam powstanie taki dworzec, to ten przy Piotra Skargi straci rację bytu – uważa Michał Goli. Jego zdaniem dobrym wyjściem byłoby wtedy wybudowanie tu budynku hotelowo-biurowego.

– Chcemy zagospodarować to miejsce zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami finansowymi inwestorów – podkreśla prezes.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s