Gmach NOSPR prawie gotowy. Już zachwyca, będzie o nim książka [ZDJĘCIA]

W centrum Katowic powoli dobiega końca budowa nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Otwarcie zaplanowano na 1 października

Gmach NOSPR-u zaprojektował Tomasz Konior. Architekt stworzył w Katowicach m.in. salę koncertową Akademii Muzycznej, z jego pracowni wyszła też wizja budowy nowego Supersamu przy ul. Piotra Skargi czy dwóch osiedli: w Dolinie Trzech Stawów i przy ul. Parkowej.

NOSPR ma kosztować ok. 234 mln zł. Otwarcie zaplanowano na 1 października. Większość prac już się zakończyła. Przed budynkiem powstał duży plac, na którym posadzono brzozy, ułożono też chodniki, wkrótce okolica się zazieleni.

W środku zamontowano już m.in. plafon w sali koncertowej. Zawisł nad estradą i będzie odbijał dźwięk. Scena pomieści z kolei 120-osobową orkiestrę i 100-osobowy chór. Na widowni znajdować się będzie 1800 miejsc na pięciu poziomach.

Budynek NOSPR, choć jeszcze nie został otwarty, już staje się sławny. Krytycy architektury Marcin Szczelina i Tomasz Malkowski już pracują nad książką poświęconą budowli.

Źródło i zdjęcia: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s