Na most na A1 wjechało 60 ciężarówek. Drogowcy przeprowadzili próby obciążeniowe [ZDJĘCIA]

Drogowcy przeprowadzili testy słynnego mostu autostradowego w Mszanie. Do użytku zostanie oddany w czerwcu
Słynny już most to ostatni nieczynny jeszcze odcinek autostrady A1 między Gliwicami a granicą z Czechami. Z powodu trwających tu prac odcinek między węzłami Świerklany i Mszana kierowcy muszą pokonywać objazdami.

Prace przy budowie mostu zostały wstrzymane dwa lata temu przez śląskiego inspektora nadzoru budowlanego po tym, jak doszło tu do dwóch awarii. Inspektorzy zażądali wzmocnienia konstrukcji. W międzyczasie plac budowy opuściła austriacka firma Alpine Bau. Zostawiła niedokończony most i 18-kilometrowy odcinek autostrady. Dokończenie prac zlecono Przedsiębiorstwu Usług Technicznych Intercor z Zawiercia.

– Program naprawczy na moście autostradowym w Mszanie został właśnie zakończony – poinformował w piątek Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dodał, że właśnie trwają próby obciążeniowe. W zależności od kombinacji, na most wjeżdżały ważące po 41,5 tony ciężarówki. – Przy maksymalnym obciążeniu na most wjechało aż 60 pojazdów – dodał.

Przypomina, że w naprawa mostu objęła m.in. montaż systemu kabli sprężających, betonowanie brakujących części mostu oraz wykonanie żeber usztywniających wewnątrz skrzynki mostu i korektę lin podtrzymujących całą konstrukcję. Kolejne próbne obciążenie mostu zostanie przeprowadzone jeszcze raz, gdy będzie już gotowa jego nawierzchnia.

Zamknięty wciąż 18-kilometrowy odcinek autostrady i most mają być otwarte w czerwcu.

Źródło i zdjęcia: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Komunikacja, Komunikacja samochodowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s