Gmach DOKP zostanie wyburzony. Jest już zgoda

Firma TDJ Estate, nowy właściciel gmachu DOKP przy katowickim rondzie, wyburzy wieżowiec. – Już została wydana zgoda na prace – mówi Jakub Jarząbek, rzecznik Urzędu Miasta
Jakub Jarząbek dodaje, że budynek zostanie rozebrany tradycyjną metodą. Nie należy się więc spodziewać eksplozji i tego, że wieżowiec złoży się niczym domek z kart.

– Zgoda na prace już została wydana. Teraz trwają ustalenia, kiedy mają się odbyć. W kwietniu czeka nas tenisowy Turniej WTA, a we wrześniu w Spodku będą trwać mistrzostwa świata w siatkówce. Nie chcemy, by w tym czasie trwały tu prace – mówi Jakub Jarząbek. Dlatego rozbiórka rozpocznie się najpewniej dopiero po tej imprezie. – To dobra wola właściciela, cieszymy się z takiej deklaracji. Imprezy przebiegną więc bez zbędnych zakłóceń – mówi.

Wybudowany w 1974 roku biurowiec DOKP od lat szpeci centrum Katowic. Kilka lat temu jedna z firm przymierzała się do jego przebudowy i postawienia obok drugiej wieży, ale z planów nic nie wyszło. W końcu kolej opróżniła budynek i wystawiła go na sprzedaż. Cena wywoławcza wynosiła nieco ponad 14 mln zł. Ostatecznie za 29 mln zł budynek kupiła firma TDJ Estate (powiązana z TDJ SA, właścicielem Famuru).

Przedstawiciele TDJ Estate zapowiedzieli, że postawią tu nowy budynek, który będzie wizytówką regionu.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Komentarz:

Jest to potwierdzenie informacji, jaką zamieściłem wczoraj na Facebooku (a pierwotnie ukazała się ona na Forum SkyscraperCity). Teraz tylko pytanie czy powstanie tam coś godnego tego miejsca… MPZP dopiero powstaje/jest planowany.

Dodatkowo:

Oświadczenie w sprawie nieruchomości położonej w Katowicach przy Al. Roździeńskiego 1

Invest 3 TDJ Estate – właściciel wieżowca przy Al. Roździeńskiego 1 – analizuje różne możliwości zagospodarowania działki oraz znajdującego się na niej budynku. Obecnie prowadzony jest szereg ekspertyz, których celem jest jak najbardziej optymalne wykorzystanie potencjału nieruchomości. Wszelkie opracowania oraz decyzje administracyjne uzyskiwane przez spółkę są elementem składowym procesu inwestycyjnego i mają na celu konsekwentną realizację założonego planu zagospodarowania nieruchomości. Jak zapewnia Prezes Zarządu TDJ Estate sp. z o.o. – spółki zarządzającej Invest 3 TDJ Estate – Pan Maciej Wójcik, w najbliższym czasie zapadnie decyzja o docelowym zagospodarowaniu terenu oraz ustalony zostanie harmonogram działań dotyczący realizacji projektu.

Zarząd TDJ SA

Źródło: skyscrapercity.com

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s