Goodman już buduje przy S1, Jeronimo Martins ma pozwolenie

Firma Goodman Polska rozpoczęła już prace przy budowie magazynu przy trasie S1 w Sosnowcu. Na sąsiedniej działce rozbudowę kończy natomiast Raben, a pozwolenie na budowę otrzymała właśnie firma Jeronimo Martins.

Prace ziemne trwają już od co najmniej kilkunastu dni, a Goodman Polska buduje tu magazyn o powierzchni 25 tys. m kw. [dodatkowy 1 tys. m. kw. zajmą powierzchnie biurowe] dla firmy logistycznej ILS, należącej do Grupy Inter Cars, największego w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutora części samochodowych. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

Na sąsiadującej z Goodmanem działce swoją inwestycję kończy już Raben: do wybudowanej w pierwszym etapie hali magazynowo-tranzytowej teraz dołączyła hala wysokiego składowania. Inwestycja jest już prawie gotowa, prace trwają wewnątrz hali, do dokończenia pozostała jeszcze m.in. droga wewnętrzna wokół hali.

Kilkaset metrów dalej trwa czyszczenie z korzeni działki, na której spółka CTL Logistic przeprowadziła w zeszłym roku wycinkę ponad 400 drzew. Najprawdopodobniej na tym terenie [16 ha] centrum dystrybucyjne wybuduje Jeronimo Martins, właściciel sieci dyskontów Biedronka. Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miasta w Sosnowcu, firma ma już pozwolenie na budowę.

Źródło: sosnowiec.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Komunikacja, Komunikacja samochodowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s