Wąskotorówka w Parku Śląskim: trwa układanie torów

Wąskotorówka w Parku Śląskim ma wrócić jeszcze przed wakacjami. Obecnie trwa układanie torów i budowa nowych peronów. Na początku wróci odcinek między ZOO a Wesołym Miasteczkiem.– Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje nam planów, to w połowie kwietnia najważniejsze prace powinny być zakończone – zapowiada Fryderyk Gajdzik z Przedsiębiorstwa Remontowo Budowlanego TOR, które wykonuje pierwszy odcinek kolejki wąskotorowej.

Obecnie na placu budowy trwa układanie torów, powstają też nowe perony.

Kolej Parkowa w tym roku znów zostanie otwarta. Na razie czynny będzie odcinek między wesołym miasteczkiem a zoo. Wykonany zostanie też zjazd do zajezdni.

Łącznie zmodernizowane zostaną dwa kilometry. Obecnie na budowie pracuje około 25 osób.

Jednym z głównych zadań jest budowa peronów przy bocznej bramie ogrodu i obok lunaparku. Staną na nich m.in. ławeczki, mała architektura i oznakowanie.

Wąskotorówka w Parku Śląskim: trwa układanie torów

Najważniejsze jest jednak rozkładanie nowych torów o rozstawie 785 milimetrów. Do końca marca mają być położone wszystkie, poza przejazdami.

Wykonano już drenaże, rowy odwadniające, warstwy podbudowy pod kolejkę. Przed robotnikami jeszcze wykończenie peronów, prace porządkowe, obsypywanie torów kamieniem i podbijanie ich do właściwej niwelety.

Gajdzik nie ukrywa, że praca w Parku nie należy do łatwych. – Teraz pracujemy również w soboty, a wkrótce dojdą nam niedziele. Ruch jest wtedy bardzo dużo – przyznaje.

Źródło + zdjęcia: chorzow.naszemiasto.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s