Katowice za 52 mln zł przebudują skrzyżowanie ul. Kościuszki z Armii Krajowej

Urząd Miasta w Katowicach ogłosił przetarg na nową wersję dokumentacji przebudowy jednego z najważniejszych skrzyżowań w mieście.

Chodzi o wciąż korkujące się skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Armii Krajowej w Piotrowicach. Za blisko 52 mln zł ma być przebudowany odcinek ul. Kościuszki pomiędzy wiaduktem kolejowym a stacją paliw Lotos oraz część ul. Armii Krajowej. W miejscu przecięciu się dróg ma powstać dwupoziomowe skrzyżowanie, remont czeka też ul. Małachowskiego, Harcerzy Września oraz Robotniczą.

Z wcześniejszych deklaracji katowickich urzędników wynika, że w styczniu przyszłego roku ma być ogłoszony przetarg na prace w tym miejscu.

Miasto na prace chciało zdobyć z Unii Europejskiej fundusze z tzw. kontraktu terytorialnego. Inwestycja nie znalazła się jednak na liście projektów rekomendowanych przez marszałka województwa do realizacji.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Komentarz:

A więc w taki sposób Miasto chce rozwiązać problemy komunikacyjne południowych Katowic? Dopychać kolejne samochody do centrum? Projekt zapewne nie będzie przewidywał budowy linii tramwajowej… Osobiście miałem nadzieję, że skoro UE nie da na to pieniędzy, to urzędnicy darują sobie inwestycję, która jest niezgodna z zasadami zrównoważonego transportu i wszelkimi współczesnymi trendami.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Komunikacja, Komunikacja samochodowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s