Nie będzie na razie remontów kolejnych deptaków w Katowicach Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,15685136,Nie_bedzie_na_razie_remontow_kolejnych_deptakow_w.html#ixzz2x013Mwcd

Właściciele lokali przy ul. Stawowej, Staromiejskiej i Dyrekcyjnej w Katowicach sprzeciwili się planom przebudowy tych ulic. Ich zdaniem kolejny remont w centrum miasta doprowadzi ich do bankructwa.

– Z powodu już trwających robót mieszkańcy stracili ochotę na spacery po mieście. Przebudowa ul. Moniuszki i Korfantego oraz placu Wolności spowodowały, że dojazd samochodem do centrum też jest uciążliwy. Już straciliśmy klientów, obroty spadły o połowę – protestowali przedsiębiorcy. Prosili więc władze miasta o odłożenie decyzji o inwestycji do czasu, gdy gotowe będą katowicki rynek i ul. 3 Maja.

Prezydent Piotr Uszok przychylił się do tej prośby. – Decyzja o wymianie nawierzchni na tych ulicach była spowodowana tym, że miasto, dzięki otwartej linii kredytowej, ma w tym roku pieniądze na te inwestycje i planowało ujednolicić standard deptaków w centrum – mówi Maciej Biskupski, asystent prezydenta. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy te inwestycje zostaną przeprowadzone.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Przestrzeń publiczna, Społeczeństwo i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s