Międzynarodowa spółka zrezygnowała z poszukiwania ropy i gazu na Śląsku

Firma Lane Resources Poland nie rozpocznie odwiertów w celu poszukiwania paliw płynnych między Rybnikiem a Pszczyną. Spółka zrezygnowała, mimo iż posiadała koncesję.
Spółka należąca do międzynarodowego koncernu wydobywczego 3 Legs Resources poinformowała, że rezygnuje z poszukiwania źródeł paliw płynnych na Górnym Śląsku. – Zarząd spółki postanowił o koncentracji działań na Pomorzu. Są one już bardziej zaawansowane. Chcemy się skupić na koncesjach bałtyckich – mówi Katarzyna Terej, rzecznik prasowy Lane Resources Poland.

W zeszłym roku spółka zwróciła się do władz Rybnika, Pszczyny, Wodzisławia, Raciborza, Jastrzębia i Żor o pozwolenie na próbne odwierty. Uzyskała nawet koncesję w Ministerstwie Środowiska. – Mimo to nie będziemy szukać paliw płynnych na tych terenach. Całą moc angażujemy w tereny z bardziej sprzyjającymi warunkami geologicznymi, na Pomorzu – podkreśla Terej.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Inwestycje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s