Z ulicy Stawowej zniknęły drzewa. „Zabrukujemy miejsca, w których rosły”

Katowiccy drogowcy usunęli drzewa z najbardziej ruchliwego deptaka w mieście. Przekonują, że były już zniszczone.

Jeszcze niedawno władze Katowic planowały, że w tym roku wyremontują Stawową. Tak jednak nie będzie, bo przeciwko kolejnym remontom zaprotestowali kupcy. Mimo to pracownicy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów postanowili wykopać rosnące tu drzewa. Miejsca, w których rosły, ogrodzono taśmami.

– Drzewa były suche. Ludzie wylewali na nie wszystko co się dało, włącznie z pomyjami z detergentami – mówi Piotr Handwerker, szef katowickich drogowców.

Dodaje, że miejsca, w których rosły drzewa zostaną, niedługo zabrukowane. Na deptaku mają się też pojawić donice z drzewkami. – To zapewni większą mobilność, będzie można aranżować wygląd Stawowej w zależności od potrzeb – mówi dyrektor MZUiM. Dodaje, że donice zostaną tu ustawione najdalej na początku maja. Wcześniej ulica zostanie odświeżona. Robotnicy wymieniają najbardziej zniszczone betonowe kostki, odmalują lampy i umyją całą nawierzchnię.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s