Wiceprezydent Katowic potwierdza: Na rynku staną budki. Będą bardzo ważne

06-2Trwa spór o to, czy na rynku mają stanąć pawilony. Wiceprezydent Marcin Krupa nazywa je budkami i przekonuje, że są bardzo potrzebne. Radni są podzieleni. Okazuje się też, że nie będzie tu lokali gastronomicznych.

Wzdłuż torowiska przecinającego rynek mają stanąć niewielkie pawilony. Z planów wynikało, że mają tu być: stacja transformatorowa, punkty dla kwiaciarek oraz gastronomiczne. Przeciwko tym planom bezskutecznie protestuje od dłuższego czasu PSS „Społem”. Właściciel Domu Handlowego „Zenit” argumentuje, że jego dolna część zostanie zasłonięta. Może przez to stracić część klientów.

Planami miasta zajęli się też radni. Radna Bożena Rojewska przekonuje, że stawianie tu budek z gastronomią jest niedopuszczalne. Apelowała, by jeszcze raz się nad tym zastanowić. Przekonywała, że rynek jest za mały, by zastawiać go takimi budkami czy kioskami.

Współpracownicy Piotra Uszoka, prezydenta Katowic, obstają jednak przy swoim. Wiceprezydent Marcin Krupa przyznał, że budki mają przede wszystkim służyć sprzedawcom kwiatów. – Nie jest przewidziana dla nich żadna inna funkcja – mówi teraz. A jeśli chodzi o ewentualną kawiarnię lub cukiernię, to będzie gdzie indziej, ale nie na placu Kwiatowym (czyli między Urzędem Miasta w byłym Domu Prasy a Zenitem).

Marcin Krupa przekonuje też, że budki są bardzo potrzebne. – Będą oddzielać przebieg linii tramwajowej od strefy publicznej, wolnej od zagrożeń – wyjaśnił radnym.

Nie wszystkich przekonał. Jerzy Forajter przypomniał, że na rynku w Krakowie kwiaciarki od lat sprzedają kwiaty i nie mają żadnych budek.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s