Wiosna w mieście. Katowice „zalały” kawiarniane ogródki

z15743625F,Ogrodki-pod-Galeria-KatowickaLiczne ogródki – kawiarniane i piwne – są najlepszym dowodem na to, że mamy już wiosnę. Mimo że temperatury jeszcze nie są najwyższe ludzie chętnie się w nich rozsiadają.

Na ogródki przy ul. Mariackiej trzeba było czekać dłużej niż zwykle. W zeszłym roku pierwsze z nich pojawiły się już w okolicach 15 marca. W tym roku dopiero pod koniec miesiąca. Krzesła i stoliki wystawił już m.in. Kato Bar, Śrubie czy Ministerstwie Śledzia i Wódki.

Ogródek w designerskim stylu, z czarnymi parasolami, ma także Archibar przy ul. Dyrekcyjnej. Skromnych kilka stolików stanęło też na ul. Wawelskiej, mimo że większość działających tam lokali upadła ze względu na problemy finansowe. Przed laty była to jedna z pierwszych ulic w mieście, która proponowała klientom spędzanie czasu na zewnątrz lokalu.

Nie zawiodły puby i kawiarnie z ul. Stawowej. Wygląda na to, że jak zawsze latem cały deptak będzie zastawiony ogródkami i parasolami.

Usiąść przy stoliku na świeżym powietrzu można także na ul. Wita Stwosza, w lokalu Rudy Goblin, a także po obu stronach podziemnego przejścia przy ul. Wojewódzkiej, gdzie działają bary Kominiarz i C4.

Nowością są ogródki na placu przed dworcem PKP. Wystawiła je jedna z kawiarni znajdujących się w Galerii Katowickiej. Zielone światło na wystawianie ogródków mają też kawiarnie przy ul. 3 Maja, która zamieniła się w deptak. Na razie jednak nikt z niego nie skorzystał.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s