Tramwaj z Sosnowca do Katowic jednak z zieloną falą

W ramach aktualizacji do jednego z poprzednich postów:

– Trzeba to wszystko odpowiednio przygotować, ale chcemy, by tramwaje linii nr 15 miały pierwszeństwo na skrzyżowaniach – to reakcja urzędników z Sosnowca po naszym zeszłotygodniowym tekście.

Sosnowieccy urzędnicy nie planowali pierwszeństwa na skrzyżowaniach dla tramwajów [zmodernizowaną linię Katowice – Sosnowiec z końcem roku mają obsługiwać niskopodłogowe twisty z bydgoskiej Pesy], tłumacząc, że po części trasy kursują tramwaje kilku linii, poza ”piętnastką”, także 21, 24, 26 i 27.

– W tej sytuacji zielona fala dla tramwajów mogłaby zakorkować miasto – wyjaśniał nam w zeszłym tygodniu Wojciech Guzik, naczelnik wydziału ruchu drogowego w Urzędzie Miasta w Sosnowcu. Dodawał, że sprawę trzeba by przeanalizować, ale nie ma teraz pieniędzy na przygotowanie takiej analizy.

– To że w mieście nie ma kilkunastu tysięcy złotych na analizę skutków wprowadzenia zielonej fali przy wartej kilkadziesiąt milionów złotych modernizacji linii tramwajowej to już dziadostwo do kwadratu – pisaliśmy wtedy w redakcyjnym komentarzu.

Po naszym tekście władze miasta zleciły wydziałowi kierowania ruchem drogowym przygotowanie takiej analizy. – Być może wybierzemy rozwiązanie, w którym impuls dla zielonego światła będą wysyłać zbliżające się do skrzyżowań tramwaje linii nr 15 – mówi naczelnik Wojciech Guzik. – Ale wszystko trzeba odpowiednio przygotować, by nie wylać przysłowiowego dziecko z kąpielą – dodaje.

Radny Wojciech Kulawiak, który do tej pory jako jeden z niewielu optował za zieloną falą dla tramwajów: – Cieszy mnie ta zmiana stanowiska, bo zielona fala dla tramwajów to szansa na lepszą komunikację w mieście.

Źródło: sosnowiec.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja zbiorowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s