Brzydkie podwórko w Katowicach wypięknieje. Tym razem w Ligocie

z15763970FTegoroczna edycja „Placu na glanc” jeszcze nigdy nie była tak popularna wśród mieszkańców Katowic. Na konkurs napłynęło aż 19 zgłoszeń z niemal wszystkich dzielnic miasta.

Ideą projektu „Plac na glanc” jest rewitalizacja wybranego w drodze konkursu podwórka i włączenie we wspólne działania mieszkańców oraz projektantów. – Daj nam plac, zrobimy go „na glanc”! – zachęcają organizatorzy akcji.

W tegorocznej edycji największe szanse na przemianę ma podwórko przy ulicy Kredytowej 8 i 9 w Ligocie. – O tym, czy stanie się naszym drugim „Placem na glanc”, zdecyduje jeszcze ocena stanu prawnego tego miejsca. W razie przeszkód formalnych, wybór padnie na następne podwórka z listy, czyli m.in. podwórko przy ulicy Wojewódzkiej 31/Szafranka 11. Muszę jednak powiedzieć, że na 99 proc. będzie to właśnie to miejsce w Ligocie – mówi Grzegorz Layer, jeden z architektów, który będzie zmieniał podwórko.

Pod zgłoszeniem placu przy ul. Kredytowej 8 i 9 podpisały się 24 osoby. Mieszkańcy domów sąsiadujących z tym podwórkiem tworzą wspólnotę, która od lat, w miarę swych możliwości, działa na rzecz poprawy otoczenia.

Co ważne, podwórko jest dostępne nie tylko dla mieszkańców. Istotnym elementem zgłoszenia była również chęć aktywnego włączenia się zarówno w proces projektowania, jak i realizacji „placu na glanc”.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przestrzeń publiczna, Społeczeństwo i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s