Będzie północna obwodnica Katowic. Ma kosztować 100 mln zł

z15767950Q,Chodzi-o-przedluzenie-ul--Steslickiego-do-al--KorfPrezydenci Katowic i Siemianowic Śląskich ogłosili, że wspólnie zbudują drogę, która połączy obydwa miasta.

Prezydenci w środę podpisali list intencyjny w tej sprawie. Chodzi o przedłużenie ul. Stęślickiego do al. Korfantego, a potem przez tereny dawnej Huty Silesia w stronę Siemianowic Śląskich. Tu droga poprowadzi przez tereny przemysłowe do ul. Mysłowickiej w Siemianowicach. Katowicki odcinek ma być jednojezdniowy, a ten w Siemianowicach będzie miał dwie jezdnie. W sumie droga ma mieć ok. 5 kilometrów długości. Oprócz tego w stronę Siemianowic Śląskich zostanie przedłużona ul. Bohaterów Monte Cassino, która dziś kończy się na skrzyżowaniu z ul. Leopolda.

– Chcemy ożywić poprzemysłowe tereny na granicy obydwu miast – wyjaśniał prezydent Piotr Uszok. Dodał, że najpierw powstanie wspólny projekt drogi, a potem miasta będą starały się o unijną dotację na jej budowę. Trasa ma kosztować ok. 100 mln zł. Powstanie najwcześniej za 6-8 lat.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Mój komentarz:

Czyżby zbliżały się wybory…? To po pierwsze. Po drugie – do budowy droga daleka, nie ma jeszcze projektu, nie wiadomo też, czy uda się uzyskać dofinansowanie z UE. Po trzecie, i najważniejsze – gdzie jest linia tramwajowa wzdłuż ul. Stęślickiego, która jest wpisana w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Katowice? Dlaczego hucznie ogłasza się budowę drogi, a o komunikacji publicznej nie ma ani słowa? To już kolejny raz, gdy zamiast inwestować w tramwaj, buduje się kolejne drogi.

Na pocieszenie – planowana droga ma być obwodnicą, komunikującą również tereny poprzemysłowe, więc w jakimś stopniu będzie pożyteczna. No i na szczęście nie planuje się „biedaautostrady„, lecz zwykłą miejską ulicę.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Komunikacja samochodowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s