W Katowicach-Panewnikach powstanie nowe osiedle

Przechwytywanie002Firma TDJ Estate zbuduje przy ul. Kijowskiej osiedle mieszkaniowe. Stanie tu też pawilon handlowy.

Inwestor postawi osiedle na terenie dawnej bazy firmy Pemug. To duża działka pomiędzy ul. Książęcą i Kijowską. Miasto ma jeszcze w tym roku wybudować drogę, która je połączy. Z kolei Invest 8 TDJ Estate ma już pozwolenie na budowę w tym miejscu.

Powstanie tu „Osiedle Franciszkańskie”. W pierwszym etapie mają tu stanąć trzy budynki mieszkalne oraz jeden pawilon usługowy-handlowy. Z pozwolenia na budowę wynika, że budynki mieszkalne mają mieć do sześciu kondygnacji wysokości. W sumie będzie tu ponad 130 mieszkań o powierzchni od 27 do 90 metrów kwadratowych. Inwestor zapowiada, że budowa rozpocznie się jeszcze kwietniu.

– „Osiedle Franciszkańskie” zaplanowaliśmy na rozległej przestrzeni, w sąsiedztwie terenów zielonych. Obecnie pracujemy nad ostatnimi szczegółami oferty, którą zamierzamy przedstawić na początku maja, rozpoczynając tym samym sprzedaż mieszkań. Pierwsi lokatorzy będą się mogli wprowadzić już za rok – dodaje, że Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s