AKCJA TVS: Trawniki bez samochodów. [ZDJĘCIA] Wyrzucamy samochody z trawników!

Zamiast zielonej trawy – rozjeżdżone błoto. Zamiast miejsca, w którym mogą bawić się dzieci – smrodzące i hałasujące samochody. Tak wygląda w woj.śląskim …wiele trawników. Powód? Parkujące na nich samochody! Telewizja TVS i portal http://www.tvs.pl ruszają z akcją TRAWNIKI BEZ SAMOCHODÓW!

Aktualizacja: Na naszą skrzynkę mailową trafiły zdjęcia kolejnych samochodów, które zaparkowały w Katowicach na trawie.

10.04.2014: Samochody rozjeżdżają koleje miejsca, które powinny służyć zupełnie innym celom niż parking. Dlatego Telewizja TVS wspólnie z katowicką Strażą Miejską, Zakładem Zieleni Miejskiej, KZGM i Miejskim Zarządem Ulic i Mostów rozpoczyna akcję „Trawniki bez samochodów”. Chcemy wspólnie odzyskać jak największą liczbę zieleńców spod kół samochodów i przywrócić im pierwotny wygląd. Do akcji chcemy też wciągnąć Was – mieszkańców. Na początek Katowic, potem innych miast. Prosimy Was o zdjęcia i sygnały o miejscach, które wymagają interwencji specjalistów.

ZDJĘCIA: Tak na osiedlowych trawnikach parkują kierowcy w Katowicach. Widzisz takie przypadki? Zrób zdjęcia i wyślij na alarm@tvs.pl

Pomysł na akcję jest prosty. Straż Miejska upomina kierowców, którzy łamią prawo niszcząc zieleń. Potem wkraczają pracownicy ZZM, którzy rekultywują teren i sieją na nim nową trawę. Takie miejsce zabezpiecza potem Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Do akcji chcemy wciągnąć również innych administratorów terenów nielegalnie zniszczonych przez samochody. Jako pierwszy przyłączył się Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który zadeklarował, że zrekultywuje zieleńce przy ul. Bronisławy i Panewnickiej.

Najbardziej jednak zależy nam na odzewie samych mieszkańców. Czekamy na informacje i zdjęcia miejsc, które trzeba naprawić – miejsca, gdzie na trawnikach rządzą samochody, robiąc z nich parkingi. Wszystkie takie sygnały przekażemy właścicielom terenów i postaramy się pomóc. Piszcie na adres alarm@tvs.pl

Źródło: tvs.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przestrzeń publiczna, Społeczeństwo i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s