Koleje Śląskie zapytały pasażerów o opinię. Jest średnio

ksOd 29 marca do 4 kwietnia ankieterzy pytali pasażerów o opinię na temat podróżowania Kolejami Śląskimi. W badaniach wzięło udział blisko 1 tysiąc osób.
Badania na zlecenie Kolei Śląskich przeprowadziła spółka Imago PR. Ankieterzy na przełomie marca i kwietnia przepytali około 1 tysiąca osób na wszystkich 13. liniach obsługiwanych przez kolejową spółkę. Jaki są wyniki badań? Jeśli chodzi o jakość usług, to 8 procent oceniło ją bardzo dobrze, 26 proc. – dobrze, 40 proc. – średnio, 14 proc. – źle, a 13 proc. – bardzo źle.

Okazało się, że najgorzej KŚ wypadają pod względem godzin odjazdu i częstotliwości pociągów. W pierwszym przypadku ocen dobrych i bardzo dobrych było jedynie 37 proc. W drugim takich ocen było razem 33 proc. Z kolei nowy rozkład jazdy pozytywnie zrecenzowało aż 60 proc. Co piąty ankietowany nie zauważył różnicy a 18 proc. uznało, że wprowadzona w grudniu ub. propozycja jest krokiem wstecz.

Badania wskazały także, że pasażerowie głównie korzystają z Kolei Śląskich w celu dojazdu do pracy (45 proc.) i szkoły (37 proc.). Natomiast ponad połowa dojeżdżając do celu podróży korzysta jeszcze z innych środków lokomocji (samochód 20 proc., autobus KZK GOP 16 proc. , autobus spoza KZK GOP 11 proc., tramwaj 6 proc.).

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Komunikacja zbiorowa, Społeczeństwo i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s