Lampy pojawią się w kolejnych miejscach. W Parku Śląskim jaśniej, coraz jaśniej

Coraz więcej alejek w Parku Śląskim jest oświetlonych. Kolejne tego typu prace, zaplanowano na obecny rok i najbliższe lata. To bardzo dobra informacja dla odwiedzających, bo dostępniejsze po zmroku będą też miejsca, które nigdy dotąd nie były.

Przypomnijmy. Nowe latarnie stanęły już pod koniec ubiegłego roku na alejach Denso, Łani i Muzyków. Tego rodzaju inwestycje bardzo podobają się odwiedzającym. Pan Stanisław na naszym profilu na Facebooku napisał: „Jestem prawie codziennie w parku i dobrze, że jest więcej oświetlenia. Szczególnie jest ono potrzebne zimą. Może wreszcie zniechęci tych wandali, którzy wszystko niszczą, a i dla nas, spacerowiczów, bezpieczniej.”

Lampy pojawią się na około półkilometrowym odcinku alei dojazdowej, od nowej restauracji Villa Gardena, aż do skrzyżowania z boczną bramą główną ogrodu zoologicznego. – Przy okazji będziemy chcieli pociągnąć tam światłowód. A to oznacza, że zainstalujemy w tej okolicy kolejne kamery, i nasi goście będą mogli czuć się bezpieczniej – tłumaczy Tomasz Kaczmarek, wiceprezes Parku Śląskiego.

W planach na lata 2014-2017, jest oświetlenie alei przy Galerii Rzeźby Śląskiej. Nowe lampy mają również stanąć na trasie Parkowej Mili, czyli od ogrodzenia zoo, poprzez świątynię Petrycha, aż do alei Gwiazd. Odtworzone zostanie także oświetlenie na długości ścieżki zdrowia, do alei Wycieczkowej oraz od szybu leśnego do Leśniczówki.

Źródło: parkslaski.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s