Porządki na Mariackiej. Ławki odzyskują kolory

Jeszcze w marcu ul. Mariacka tonęła w brudzie. Urzędnicy obiecali, że się tym natychmiast zajmą. Najpierw pojawiły się maszyny czyszczące granitowe płyty, a teraz zabrano się za odnawianie ławek.

Ławki i stoliki ustawione na Mariackiej po zimie prezentowały się fatalnie, były obdarte z farby, a siedziska zaprojektowane przez Matyldę Sałajewską w ramach projektu „Słodkie Kato” dziurawe i brudne. Granitowe płyty też nie wyglądały zachęcająco i pokryte były grubą warstwą brudu. Zostały wyczyszczone przez specjalną maszynę na początku kwietnia.

Urzędnicy obiecywali, że na ulicach Mariackiej i Stanisława zostaną też do końca marca naprawione i oczyszczone ławki i kosze. Niestety zapowiadany remont się przeciągnął, bo służby miejskie odnawiać ławki zaczęły dopiero przed Wielkanocą.

Obecnie jak nowe wyglądają już dwie ławki i stolik ustawione na wylocie z ul. Mariackiej. Pracownicy pomalowali je czerwoną farbą i na razie ławki są odgrodzone, żeby dobrze wyschły. W kolejce do malowania zostało jeszcze kilka.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s