Ogromny biurowiec powstanie przy ul. Kościuszki [WIZUALIZACJE]

Firma Duda Transport&Logistic przymierza się do dużej inwestycji w Katowicach. Przy ul. Kościuszki ma powstać biurowiec wraz z częścią hotelową.

Spółka już pochwaliła się planami. Z zapowiedzi wynika, że do 2016 roku ma zamiar działać w swojej dotychczasowej siedzibie przy al. Roździeńskiego 205. Potem chciałaby się przenieść do biurowca, który ma powstać przy ul. Kościuszki w okolicy fabryki Famur.

Budynek zaprojektowała Pracownia Projektowa Koziarski z Katowic.

Wojciech Koziarski wyjaśnia, że ma to być biurowiec połączony z częścią hotelową. Całość ma mieć siedem kondygnacji (wraz z podziemnym garażem) i około 20 tys. m kw. powierzchni. W części hotelowej zaplanowano 250 pokoi, przed budynkiem będzie też miejsce na 300 samochodów.

Elewacja będzie szaro-biała z płyt włóknowo-cementowych. Najbardziej będą się jednak rzucać w oczy duże okna, które będą sięgać od sufitu do podłogi. – Użytkownicy będą mieli do dyspozycji osiem wind. Cały budynek zaprojektowano tak, by był ekologiczny. Będzie tu m.in. system trigeneracji – mówi Wojciech Koziarski. To oznacza, że na miejscu będzie produkowane ciepło, prąd i chłód do systemu klimatyzacji.

Autorzy projektu zwracają też uwagę, że konieczna będzie przebudowa ul. Kościuszki w tym miejscu. Trzeba będzie wybudować około 60-metrowy pas ruchu, który pozwoli na wjazd i wyjazd z terenu. Katowice już ogłosiły przetarg na aktualizację projektu modernizacji ul. Kościuszki w tym rejonie.

Źródło i wizualizacje: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s