Na wyspie w Parku Śląskim ustawią kontenery. Wcale nie na śmieci

Na wyspie na Kanale Regatowym w Parku Śląskim rozpoczyna się projekt „Kontener Kultury – Letnia Strefa Wymiany Idei Artystycznej”. Właśnie trwa budowa tego mobilnego centrum kultury.

Projekt będzie trwał od maja do września. Teren zostanie podzielony na strefę kulturalną i gastronomiczną. Wydzielony zostanie dziedziniec – wysypany piaskiem, z ustawionymi leżakami, a dla rowerzystów przygotowane będą stojaki. Na obrzeżach wyspy staną oszklone kontenery. Będzie ich trzynaście, każdy będzie miał 15 metrów kwadratowych powierzchni. W piątki i soboty mają odbywać się tu koncerty. W niedziele muzyczny chillout. W programie znajdą się wystawy plakatów i fotografii młodych śląskich artystów, sobotnie warsztaty teatralne dla dzieci, pokazy etiud studentów Uniwersytetu Śląskiego, kino letnie.

Park przez wiele lat szukał właściwej funkcji dla wyspy. – Przestrzeń Parku jest tak uniwersalna, że kontenery na pewno świetnie się w nią wpiszą. Całość zostanie utrzymana w kolorystyce czerni i bieli, bez krzykliwych elementów – mówi Joanna Karweta z Parku Śląskiego.

Wśród partnerów Kontenera Kultury są m.in. Akademia Sztuk Pięknych, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Stowarzyszenie Ogrody Teatru. Trwa układanie szczegółowego programu wydarzeń.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s