Reklamy w miejscu najsłynniejszej katowickiej rudery? „Niekoniecznie”

Jerzy Seifert, właściciel działki na rogu ulic Słowackiego i Matejki w centrum Katowic, chce, by na ścianach sąsiednich budynków pojawiły się reklamy.

Chodzi o miejsce po wyburzonej parę miesięcy temu kamienicy. Jerzy Seifert przed laty ją kupił i miał remontować, ale z planów nic nie wyszło. Wskazani przez miasto lokatorzy płacili niewielki czynsz, z czasem mieszkańcy zaczęli dewastować lokale. Rosły też długi. W końcu właścicielowi udało wyeksmitować mieszkańców, ale budynek popadł w ruinę. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał jego wyburzenie. Jerzego Seiferta nie było stać na zapłacenie za to. Rachunek na razie zapłacił wojewoda, ale właściciel ma oddać 240 tys. zł.

– Odwołałem się od nakazu zapłaty, nie zgadzam się też na wpis do hipoteki. Zgłosiłem również sprawę do prokuratury. Uważam, że to próba wyłudzenia. Mam wyroki, z których jasno wynika, że zły stan kamienicy to efekt obowiązującego w Polsce prawa – mówi Jerzy Seifert.

Dodaje, że jednocześnie stara się zebrać potrzebne pieniądze. Stąd pomysł umieszczenia reklam na ścianach dwóch sąsiednich kamienic, ale ich konstrukcja stanie na jego działce. W pierwszej kolejności reklamy mają się pojawić na elewacji budynku od strony ul. Słowackiego. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale pewne.

– Mamy wniosek o umieszczenie tu takiej konstrukcji. Sprawą zajmuje się konserwator zabytków i z tego, co wiemy, jego stanowisko będzie negatywne. W tej sytuacji urząd nie wyda zgody na umieszczenie tu reklamy. Wnioskodawca będzie mógł się odwołać – mówi Dariusz Czapla z biura prasowego Urzędu Miasta w Katowicach.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s