Katowice jak Lizbona. Pierwsze takie warsztaty

Archikids to warsztaty dla dzieci, podczas których nauczą się one, jak projektować i budować miasto. Do dyspozycji będą miały wielką makietę, a same stworzą resztę. W Lizbonie i Rotterdamie takie zajęcia cieszą się już sporą popularnością.

– Ponieważ dotychczas w Katowicach nikt nie podjął tego tematu, a dla nas, architektów, jest on bardzo bliski, zdecydowaliśmy się zorganizować warsztaty dla dzieci związane z budowaniem i architekturą. Impreza odbędzie się na Nikiszowcu, ponieważ stanowi on ikonę architektoniczną i urbanistyczną Śląska – mówi Adam Zwierzyński z MUS Architects.

Od samego początku organizacją zajęła się Fundacja Nowy Nikiszowiec oraz młode pracownie architektoniczne – TTAT, MUS Architects, SXL, Pro Sto, BAAR oraz ATC. – Teraz jesteśmy już na finiszu przygotowań i z niecierpliwością czekamy na finalny efekt. Chcielibyśmy, żeby przyszło jak najwięcej dzieci, które wypełnią przygotowaną makietę własnoręcznie wykonanymi elementami, jak budynki, parki, drogi, place zabaw, stacje kolejowe, oczyszczalnie ścieków i co jeszcze będą uważać za ważne. W ten sposób wybudują razem z nami miasto marzeń – dodaje Zwierzyński.

Makieta będzie miała 30 na 6 metrów. Na tej podstawie dzieci będą budowały miasto podzielone na podstawowe strefy – przemysłową, podmiejską, centralną i zamiejską.

Warsztaty odbędą się 31 maja na Nikiszowcu, tuż przy lodowisku. Potrwają przez cały dzień. Rodzice nie muszą wcześniej rejestrować dzieci, wystarczy przyjść i zacząć się bawić.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przestrzeń publiczna, Społeczeństwo i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s