Przebudowa centrum Katowic: przy al. Korfantego posadzili drzewa

Przebudowa centrum Katowic: ponad 20 drzew zasadzono na wschodniej pierzei alei Korfantego w centrum. Prace w tym fragmencie centrum właśnie dobiegają końca, za kilka dni budowlańcy wyleją asfalt na nową ścieżkę rowerową.

Modernizacja alei Korfantego trwa w ramach drugiego etapu przebudowy centrum Katowic. Prace prowadzone są zarówno na wschodniej, jak i zachodniej pierzei alei. Te po wschodniej – po stronie hotelu Katowice – finiszują. – 6 czerwca będziemy asfaltowali ścieżkę rowerową, która biegnie od pomnika Powstańców Śląskich aż do ulicy Moniuszki, a do końca tego tygodnia otworzymy ciąg pieszy, czyli chodnik, który prowadzi do Moniuszki – wyjaśnia Wojciech Pałczyński, z firmy NDI, która jest generalnym wykonawcą przebudowy centrum Katowic. Kończą się też nasadzenia po tej stronie alei. Posadzono tu 26 drzew. – Początkowo projektanci planowali tylko 14, stwierdzili jednak, że można uzupełnić pewne przestrzenie, gdzie wcześniej wydawało się, że ze względu na sieci podziemne drzew posadzić się nie uda. Zrobiliśmy przekopy i okazało się, że jednak można – mówi Pałczyński. Między nimi przy przystanku autobusowym są także ławki. Znacznie wolniej przebiegają prace po zachodniej pierzei Korfantego. Tu budowlańcy nadal walczą z sieciami podziemnymi. Te prace powinny, jak ocenia Pałczyński, zakończyć się w ciągu miesiąca. Nadal rozkopany jest także jeden pas zachodniej jezdni alei.

Źródło i zdjęcia: polskatimes.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s