Czterdziestoletni biurowiec DOKP rozbiorą zimą. „Żeby nie kurzyło”

Dawny biurowiec DOKP przy katowickim rondzie zostanie rozebrany zimą – zapowiada jeden ze współpracowników prezydenta, powołując się na plany właściciela.

Wybudowany w 1974 roku biurowiec DOKP od lat szpeci centrum Katowic. Kilka lat temu firma Hines Polska przymierzała się do jego przebudowy i postawienia obok drugiej wieży. Potem była mowa o budowie w tym miejscu trzech mniejszych biurowców. Z planów nic nie wyszło. W końcu kolej wyprowadziła się stąd, a budynek wystawiła na sprzedaż. Za 29 mln zł budynek kupiła firma TDJ Estate (powiązana z TDJ SA, właścicielem Famuru).

Firma planuje budowę tu nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego. – Obecnie trwają prace związane z uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń związanych z realizacją projektu – informują przedstawiciele spółki, ale żadnych szczegółów na razie nie zdradzają.

Firma już uzyskała w katowickim Urzędzie Miasta pozwolenie na rozbiórkę DOKP. – Prace rozpoczną się zimą. Wybrano taki termin, ponieważ wtedy jest szansa na częste opady. Dzięki temu pył nie będzie osiadał na pobliskim Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz nowym gmachu NOSPR – mówi jeden ze współpracowników prezydenta Katowic.

Przedstawiciele TDJ Estate o planach dotyczących prac również na razie milczą.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s