Zbudują nową drogę na południu Katowic. Połączy ul. Bażantów z Szarych Szeregów

Katowicki Urząd Miasta przymierza się do budowy nowej zbiorczej na granicy Piotrowic i Kostuchny. Trasa ma być gotowa w 2017 roku.

Miejscy urzędnicy na razie poprosili mieszkańców o opinię w sprawie planu budowy drogi. Podkreślają, że jest potrzebna, by ułatwić jazdę samochodem w tej części Katowic oraz stworzyć warunki dla budowy kolejnych mieszkań. Zwracają też uwagę, że przy okazji powstanie trasa rowerowa.

Nowa ulica ma się zaczynać na końcu ul. Bażantów (w okolicy osiedla Odrodzenia i nowego osiedla firmy Murapol). Stąd pobiegnie przez las na południe, aż do skrzyżowania ul. Szarych Szeregów. Stąd przez Murcki będzie można dojechać do ul. Bielskiej (DK 86). Aby ułatwić na niej ruch, miasto planuje budowę nowego węzła ul. 73 Pułku Piechoty (DK 81) z ul. Pszczyńską (DK 86). Sama Pszczyńska (w stronę autostrady) ma być poszerzona o jeden pas. Inwestycji nie ma jednak na liście z tzw. „Mandatu negocjacyjnego województwa śląskiego”, który został przesłany do resortu infrastruktury i rozwoju. To spis wszystkich dużych inwestycji, które UE powinna wesprzeć w regionie.

Tymczasem z planów urzędników wynika, że trasa pomiędzy ul. Bażantów i Szarych Szeregów będzie miała siedem metrów szerokości, a jej charakter określono jako drogę zbiorczą.

Do 2015 roku ma być gotowa dokumentacja projektowa drogi. Sama budowa ma trwać w latach 2016-2017.

Urząd Miasta, informując o inwestycji, powołał się na „Studium rozwoju miasta”. Wynika z niego także, że do 2011 roku pomiędzy pętlą tramwajową w Brynowie a osiedlem Odrodzenia miała powstać nowa linia tramwajowa o długości 8 kilometrów. Tak się jednak nie stało.

Źródło: katowice.gazeta.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Komunikacja samochodowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s