Będą budować nowe drogi na osiedlu Paderewskiego. Roboty od przyszłego tygodnia

Lada moment rusza rozbudowa układu drogowego na osiedlu Paderewskiego w Katowicach. W przyszłym tygodniu rozpoczną się roboty związane z przedłużeniem ulicy Pułaskiego do osiedla Mały Staw. Z kolei jeszcze w tym miesiącu zakończy się przetarg na rozbudowę ulicy Sikorskiego do osiedla budowanego przez firmę Okam.

Przetarg na rozbudowę ulicy Pułaskiego do nowo powstałego osiedla Mały Staw, które naprzeciw stawu Kajakowego postawiła Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa został rozstrzygnięty kilka tygodni temu. Katowicki magistrat podpisał też już umowę z wykonawcą i przekazał mu plac budowy.

– Wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia robót, powinny ruszyć w przyszłym tygodniu – dowiedzieliśmy się w Wydziale Inwestycji Urzędu Miasta w Katowicach.

Nowy odcinek ulicy Pułaskiego będzie łącznikiem między ulicami Szeptyckiego, Paderewskiego i Pułaskiego i czterema blokami KSM. Po obu jego stronach powstaną chodniki i ścieżki rowerowe oraz miejsca postojowe. Koszt budowy ma się zamknąć w kwocie 1,5 mln.

Natomiast pod koniec czerwca ma się rozstrzygnąć przetarg na drugi etap rozbudowy układu drogowego na osiedlu Paderewskiego. Tym razem chodzi o rozbudowę ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Paderewskiego do wjazdu na teren osiedla „Dom w Dolinie” budowanego przy stawie Łąka przez firmę Okam Capital.

Źródło: katowice.naszemiasto.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Komunikacja piesza, Komunikacja rowerowa, Komunikacja samochodowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s