TDJ Estate zamiast GC wybuduje galerię handlową dla południa Katowic

Spółka TDJ Estate kupiła od firmy GC Investment teren przy ulicy Rzepakowej i wybuduje tym miejscu obiekt handlowy – usługowy, o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych. W ciągu najbliższych tygodni spółka wystąpi o niezbędne decyzje administracyjne.

TDJ Estate zakupiła niedawno teren byłej bazy PKS przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu obejmuje powstanie obiektu handlowo – usługowego o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych. W ciągu najbliższych tygodni spółka wystąpi o niezbędne decyzje administracyjne.

– W momencie podjęcia decyzji o budowie, inwestycja przy ulicy Rzepakowej poszerzy nasz portfel inwestycyjny na najbliższy czas – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate – Realizowane i przygotowywane przez nas projekty są zróżnicowane, ale każda z tych inwestycji jest precyzyjnie zaadresowana i odpowiada na konkretne zapotrzebowanie rynku. Jednocześnie nie wykluczam uruchomienia kolejnych – dodaje.

Teren dawnej bazy PKS przy ulicy Rzepakowej był własnością GC Investment. Spółka w tym roku zgłosiła jednak wniosek o upadłość i chwilowo zamroziła wszystkie planowane inwestycje, w tym budowę w tej okolicy Galerii Południe, czyli kompleksu handlowo – usługowego z ok. 30 tys. m kw. powierzchni biurowej, 6 tys. m kw. powierzchni handlowej i 730 miejscami parkingowymi. Koncepcję architektoniczną dla GC przygotowała pracownia Medusa Group z Bytomia.

Co ciekawe w sąsiedztwie także galerię handlową chce budować kielecka firma i potentat na rynku deweloperskim – Echo Investment.

Jak na razie Echo buduje w Katowicach A4 Business Park przy autostradzie. Centrum handlowe na południu na ok. 30 – 40 tys. m kw. miałoby pomieścić 200 sklepów, 9-salowe kino, kręgielnię, klub fitness i lokale rozrywkowe.
– Harmonogram projektu zakłada, że proces administracyjny i koncepcyjny zakończy się w 2014 roku, wiosną 2015 planowany jest start budowy, a w czwartym kwartale 2016 jej zakończenie – zastrzegał w ubiegłym roku podczas rozmowy z DZ Wojciech Gepner, rzecznik Echo Investment.

Druga galeria w sąsiedztwie zdaje się nie przeszkadzać TDJ Estate, która po tym jak w tym roku GC Investment złożyła wniosek o upadłość, odkupiła od niej teren w Brynowie i przejęła projekt obiektu handlowo – usługowego.

– W ciągu najbliższych tygodni spółka wystąpi o niezbędne decyzje administracyjne – poinformowała Katarzyna Armatys – Wiśniewska, z biura prasowego firmy.

Budowa galerii, to trzeci projekt, którego realizację w Katowicach planuje TDJ Estate. Budowa osiedla Franciszkańskiego w Panewnikach już trwa. Firma kupiła także wieżowiec DOKP przy Rondzie i chce w jego miejscu postawić kompleks biurowo – usługowy.

Źródło: katowice.naszemiasto.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s