[Odpowiedź KZK GOP] System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na przystankach tramwajowych

Odpowiedź na moją wiadomość nadeszła zadziwiająco szybko. Wynika z niej, że w przyszłej perspektywie unijnej w ramach ZIT zamontowanych będzie 500 nowych tablic SDIP, w tym również dwustronne, i również na przystankach tramwajowych (wybranych przez KZK GOP). Pełna treść odpowiedzi w dalszej części posta.

W odpowiedzi na mail z dnia 23 czerwca 2014 r. KZK GOP informuje, ze w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 wprowadzono możliwość powiązania finansowania w ramach różnych osi priorytetowych jednego lub kilku programów operacyjnych. Instrumentem, który to umożliwi, będą Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT). Gminy Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, w tym gminy będące uczestnikami KZK GOP, zadecydowały, że w ramach realizacji ZIT należy znaczącą rolę przypisać problemom transportu i komunikacji, w tym budowie węzłów przesiadkowych w miastach Metropolii Górnośląskiej. Rolę instytucji wykonawczej z zakresu przygotowania dokumentacji warunkującej realizację ZIT dla obszaru Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego w latach 2014-2020 powierzono właśnie KZK GOP.

Biorąc pod uwagę powyższe, KZK GOP zgłosił projekt rozszerzenia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W ramach projektu planuje się zakupić i zamontować dalszych 500 elektronicznych tablic przystankowych w miejscach istotnych z punktu widzenia organizatora publicznego transportu zbiorowego. Przedsięwzięcie zgłoszono do realizacji w ramach naboru projektów, które finansowane będą ze środków pomocowych UE w perspektywie finansowej 2014 – 2020. Umieszczenie elektronicznych tablic przystankowych zaplanowano wstępnie również na przystankach tramwajowych. Przewiduje się, że będą one zbliżone do obecnie uruchamianych tablic. Analizowane jest wprowadzenie na kolejnych przystankach tablic dwustronnych, zamiast dotychczas stosowanych tablic jednostronnych.

Pozdrawiam

Wydział Zarządzania Jakością Usług Przewozowych

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Komunikacja zbiorowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s