Paweł Sucheta Przedstawicielem Miasta Katowice ds. realizacji Polityki Rowerowej

rowerDnia 1 czerwca Pan Paweł Sucheta, dotychczas pracujący w Wydziale Sportu i Turystyki, aktywnie uczestniczący w spotkaniach Zespołu ds. Polityki Rowerowej, został przez Pana Prezydenta powołany na stanowisko Przedstawiciela Miasta Katowice ds. realizacji Polityki Rowerowej. W związku z tym postanowiłem dowiedzieć się kilku informacji nt. nowego stanowiska.

Zostało ono umiejscowione w Wydziale Sportu i Turystyki. Pan Sucheta w chwili obecnej zajmuje się już nowymi obowiązkami, ale do czasu przeszkolenia osoby na swoje „stare stanowisko”, musi również pracować nad swoimi poprzednimi zadaniami. Na chwilę obecną nie jest przewidywane utworzenie konta faceookowego „oficera rowerowego” z uwagi na brak czasu, aby taki profil aktualizować. Pan Sucheta preferuje kontakt e-mailowy do zgłaszania wszelkich pomysłów, pytań czy wniosków związanych z rowerami (Pawel.Sucheta@katowice.eu). Taki email zostaje wydrukowany, a następnie konsultowany i analizowany na spotkaniach zespołu rowerowego. Jednym z zadań Pana Suchety będzie wnioskowanie do wydziałów merytorycznych o zabezpieczenie środków finansowych na realizację infrastruktury rowerowej. Oprócz tego Pan Sucheta będzie też odpowiedzialny za przedstawianie „wyższym instancjom” (Panu Prezydentowi, Wiceprezydentom) wniosków i opinii dotyczących realizacji Polityki Rowerowej. Na tej podstawie będą podejmowane decyzje związane z rozwojem infrastruktury rowerowej. Obecnie Zespół ds. Polityki Rowerowej pracuje nad dwoma dokumentami obocznymi do polityki rowerowej, czyli siecią ścieżek i standardami rowerowymi. Dodatkowo Pan Sucheta zawnioskował też do do wydziałów, jednostek miasta i policji o informacje nt. infrastruktury rowerowej i wypadków z udziałem rowerzystów.

Życzę Panu Suchecie owocnej pracy i sukcesów na nowym stanowisku, aby zaczęły następować zmiany na lepsze i aby rowerzyści mogli je sami zobaczyć podczas swoich codziennych podróży rowerowych.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Komunikacja rowerowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s