Koleje Śląskie lekko zwiększą ilość połączeń na linii S1

Źródło zdjęcia: pasazer.utk.gov.pl

Niedawno wysłałem do Biura Obsługi Klienta Kolei Śląskich wiadomość zawierającą poniższe pytania:

(…) Częstotliwość kursowania pociągów na linii S1 (Gliwice-Częstochowa) jest obecnie niewystarczająca – takt wynosi ok. 1h, co jest ofertą zupełnie nieatrakcyjną dla pasażerów. Jest to związane m. in. z pracami remontowymi prowadzonymi przez PKP PLK. Prace te mają zakończyć się w listopadzie br. (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę). W związku z tym proszę o odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Czy planują Państwo przywrócić na tej linii takt półgodzinny od Rozkładu Jazdy 2014/2015?
2. Czy oraz o ile skróci się czas przejazdu na linii S1 na odcinkach Gliwice-Katowice oraz Katowice-Częstochowa?(…)

Po niedługim czasie przyszła następująca odpowiedź:

(…) prace torowe na linii kolejowej 1 na odcinku Katowice – Częstochowa (najbardziej intensywne prace trwają pomiędzy stacjami Dąbrowa Górnicza Ząbkowice i Zawiercie) powinny zakończyć się w grudniu br., przed początkiem obowiązywania rozkładu jazdy 2014/2015.
Na odcinku Katowice – Gliwice zamknięcia torowe związane z modernizacją planowane są również w rozkładzie jazdy 2014/2015.
Uruchomienie dodatkowych pociągów w godzinach szczytu przewozowego na odcinku Katowice – Częstochowa jest planowane. Poza szczytem przewozowym pociągi osobowe w pełnej relacji Gliwice – Częstochowa będą kursowały w godzinnym takcie.
Dokładne czasy przejazdu w pierwzej organziacji zamknięciowej rozkładu jazdy 2014/2015 będą znane w październiku br., po opracowaniu przez zarządcę infrstruktury zastępczego rozkłądu jazdy na okres 14 grudnia 2014 – 14 marca 2015.(…)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Komunikacja zbiorowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s