Spotkanie Zespołu ds. Polityki Rowerowej – krótka relacja

rowerDziś odbyło się wakacyjne jeszcze spotkanie Zespołu ds. Polityki Rowerowej. Wakacyjne, bo niestety niektórzy urzędnicy są jeszcze na urlopach; zabrakło osoby z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, w związku z czym niemożliwe było wysłuchanie opinii MZUiM nt. standardów rowerowych. Ze spraw bieżących, zostało poruszone m. in.:

– kwestia likwidacji ścieżki rowerowej na rzecz miejsc postojowych dla samochodów na ul. Kochanowskiego
– braki w infrastrukturze rowerowej w kilku miejscach w mieście (m. in. przejazdów rowerowych wzdłuż ul. Chorzowskiej w okolicy Silesia City Center, stojaki rowerowe na Nikiszowcu)
– wąskie gardła i nagle kończące się ścieżki w różnych częściach południowych Katowic
– ścieżki rowerowe powinny być z asfaltu, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nawet jeśli jest ścieżka z kostki betonowej to lepiej nią bezpiecznie jechać niż jezdnią między samochodami
– MZUiM wciąż nie zdecydował się jaki wybrać wariant ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Sokolskiej
– przy węźle przesiadkowym na pętli brynowskiej będzie połączenie rowerowe ze ścieżką przy ul. Kościuszki, ale na razie w formie tymczasowej – likwidacja po jednym pasie ruchu i stworzenie w jego miesjcu pasa rowerowego będzie rozważone w przyszłości

Pan Sucheta spisywał poszczególne postulaty/sugestie/pytania i będzie je kierował do odpowiednich instytucji miejskich (najczęściej MZUiM)

Oprócz tego omawiano przebieg tras rowerowych w południowych dzielnicach miasta. Ciekawą sprawą jest, że znów pojawiał się problem braku kultury kierowców i łamania przez nich przepisów, miejscy urzędnicy twierdzą, że taka jest polska mentalność i minie, cytując, „kilka ładnych lat”, zanim się to zmieni. Pan Sucheta powiedział też, że jego obecne stanowisko jest dość trudne (nie zawsze spokojne dyskusje z urzędnikami z innych działów, wnioski od osób niepełnosprawnych, czy rolkarzy, którzy też chcą mieć swojego „oficera”), ale wie na co się pisze i ma siłę, żeby z tym walczyć. Z całego serca życzę dalszej motywacji do tego.

Kolejne spotkanie odbędzie się dopiero 30 października, gdyż we wrześniu Pan Sucheta będzie niedostępny.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Komunikacja rowerowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s