„Parkingowisko” na placu Kilara przy NOSPR

Źródło: nospr.org.pl

Źródło: nospr.org.pl

W ostatni piątek odbywało się kilka dużych wydarzeń w Spodku i w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Bardzo nie spodobało mi się, że znów (już kiedyś się to zdarzyło) na reprezentacyjnym placu, na którym jest zakaz ruchu pojazdów, zaparkowało mnóstwo samochodów. Postanowiłem napisać swoją skargę do władz NOSPR, oto odpowiedź jaką otrzymałem:

(…) Co do zasady nie ma możliwości wjazdu na plac Kilara, natomiast zdarzają się sytuacje ekstremalne, bądź awaryjne (jak właśnie 13.02), kiedy z braku innych rozwiązań jest to konieczność. Proszę wziąć pod uwagę, że tego wieczoru równolegle odbywało się w Spodku wydarzenie, na które przyjechało bardzo wiele osób. Wytworzył się sporych rozmiarów korek, a samochody zmierzające do Spodka zajęły bardzo dużo miejsca na naszych parkingach – w związku z tym nie tylko melomani, ale nawet nasi muzycy (!) nie mieli już w pewnym momencie gdzie zostawić samochodów (ze względu na wyjątkowo duży skład orkiestry tego wieczoru, nasz parking podziemny wypełniony był po brzegi). Tak więc w sytuacji kiedy zagrożony jest koncert nadawany w radiu na żywo (a muzycy, ze względu na wspomniany korek, mają trudności z dojazdem na miejsce), względy praktyczne mają priorytet nad estetyką. Rozwiązanie to „podchwyciło” też kilku spóźnionych VIP-ów, a im jak wiadomo trochę trudno (bądź wręcz nie wypada) odmówić.(…)

Wg mnie można na czas takich imprez zarezerwować dodatkowe miejsca dla muzyków na parkingu, a melomani… cóż, trzeba się liczyć, że miejsca może być za mało i że mogą być korki. Może ci, którzy mają możliwość, powinni rozważyć przyjazd komunikacją miejską albo taksówką? A VIPy – no tak, nie wypada im odmówić… :/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przestrzeń publiczna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s