Ulica Sokolska bez ścieżki rowerowej?

Źródło: flickr.com, autor: Konrad Krajewski

Źródło: flickr.com, autor: Konrad Krajewski

Wiele razy wspominałem na blogu o planowanej przebudowie ulicy Sokolskiej, w końcu okazało się, że projekt części drogowej jest już gotowy i… ostatecznie nie uwzględnia ścieżki rowerowej. Może przytoczę wypowiedzi Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów:

(…) Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż
w chwili obecnej zakończona została procedura opracowywania dokumentacji projektowej przebudowy ul. Sokolskiej w zakresie części drogowej, oświetlenia ulicznego jak również przebudowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Sokolska – ul. Chorzowska.
W bieżącym roku tut. Zarząd opracuje projekt przebudowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Sokolska – ul. Mickiewicza oraz przystapi do realizacji prac związanych z wybudowaniem sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Sokolska – ul. Piotra Skargi. Do wykonania zostaną jeszcze projekty przebudowy urządzeń podziemnych kolidujących z planowaną przebudową, lecz ze względu na ograniczone środki finansowe, zostaną zlecone dopiero w okresie przyznania dodatkowych środków finansowych.
Opracowany projekt w zakresie drogowym był już konsultowany w ramach konsultacji społecznych i jego ostateczny wygląd został wybrany jako najbardziej optymalny.

Przedmiotowa przebudowa byla konsultowana na Zespole ds Polityki Rowerowej przez Śląskim Klubie Znakarzy Tras Turystycznych i Rodzinnym Klubie Turystyki Kolarskiej. Uwagi byly tak sprzeczne, że po konsultacji z Panem Prezydentem zrezygnowano ze ściezki, poniewąz dodatkowo w przez centrum miasta przebiegać będzie ciąg ściezki tj od ul. Pocztowej przez Rynek do Al. Korfantego, a proponowana ścieżka w ciągu ul. Sokolskiej nie bylaby w żaden sposób powiązana z ukłądem ścieżek.(…)

Plan sytuacyjny o którym mowa.

Nie zamierzam tego tak zostawić, poniżej moja odpowiedź na Platformie Konsultacji Społecznych, która pojawi się po zatwierdzeniu przez Moderatora:

Rozumiem, że „konsultacje społeczne” odbywające się na spotkaniach Zespołu ds. Polityki Rowerowej dotyczyły tylko infrastruktury rowerowej. Temat ścieżki rowerowej pozwolę więc sobie poruszyć na najbliższym spotkaniu.

Natomiast proszę o przedstawienie wyników konsultacji / odpowiedzi od projektanta/MZUiM/Wydziału Miasta w sprawie propozycji przedstawionych na niniejszym Forum, tj. szeregu uwag w postach nr #2, #6, #8, #14, #15, #17, #19, #23, #24, #25, #26, które dotyczyły również innych elementów tej inwestycji.. Część uwag została uwzględniona/uwzględniona częściowo, co cieszy, a część została w ogóle nieuwzględniona – proszę więc o uargumentowanie tych decyzji.

Mam również uwagi do aktualnej wersji planu:
– w legendzie kolorem czerwonym oznaczona została „nawierzchnia ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego”, tymczasem powyżej napisali Państwo, że ścieżki nie będzie. Na planie kolor czerwony również nie przypomina przebiegu ścieżki rowerowej – czy to pomyłka?
– za skandaliczny uważam brak przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Opolską, obecnie ono się tam znajduje i jest bardzo potrzebne – co jest powodem jego usunięcia?
– brakuje przejścia dla pieszych przez ul. Mickiewicza po stronie wschodniej – czy to również niedopatrzenie?
– na planie nie ma o tym informacji – czy jezdnia zaznaczona na czerwono od przystanku autobusowego „Sokolska” do skrzyżowania z Chorzowską będzie buspasem?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inwestycje, Komunikacja, Komunikacja piesza, Komunikacja rowerowa, Komunikacja zbiorowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s